4. Oddíl Benjamínci

Oddíl benjamínků

Náš oddíl je pro nejmenší děti ve věku 5-7 let. Této věkové skupině se ve skautu říká benjamínci – ti nejmenší. Děti u nás dělají první krůčky na své skautské cestě, učí se dovednostem a rozvíjejí vlastnoti, které jim pomohou přípravit se nejen na vstup do svtělušek a vlčat, ale také do života. Kromě pravidelných každotýdenních schůzek pořádáme pro děti výpravy a další akce, o prázdninách  také  5-denní tábor – vše s ohledem na jejich věk a možnosti. Program pro benjamínky je vzhledem k ostatních skautským kategoriím specifický v tom, že děti ještě často neumí číst a psát a jsou v období, kdy dělají první samostatné kroky ve společnosti mimo svou rodinu. Pomocí her a zážitkových aktivit jim chceme pomoci učit se vycházet s kamarády, získávat sebedůvěru, poznávat a osvojit si hodnoty, pozorovat, poznávat a respektovat přírodu i ostatní lidi. Chceme děti učit zkoumat svět, objevovat a žasnout.

Naše schůzky

Družinka Den  Čas
Benjamínci (děti 5-7 let) Středa 16:00-17:30

Lucie Ištvánková

Je mi 40 let, jsem máma třech divochů, milovnice turistiky a přírody, hlavně koní, psů a bylinek. Snažím se přemýšlet a chovat zodpovědně k lidem i přírodě. Vystudovala jsem na vysoké škole obory Ekochemii, Učitelství pro mateřské školy a specializační obor Léčivé rostliny. V roce 2012 jsem založila a dosud vedu lesní mateřskou školku, která vzdělává předškolní děti v přírodě. Tato práce je pro mne stejně jako skauting spojením všeho co mám ráda. Ve skautingu jsem prošla všemi rolemi od malé světlušky až po vůdkyni v dospělosti. Po několikaleté přestávce jsem se k aktivnímu skautování vrátila, abych pomohla s budováním oddílu pro nejmenší děti, kde mám na starosti celkovou organizaci i přípravu a realizaci programu.