1. Oddíl Kluci

Chlapecký oddíl

Kurahee

Náš chlapecký skautský oddíl je pro kluky od 7 do 15 let. Našim cílem je u dětí rozvíjet užitečné praktické dovednosti, naučit je spolupráci, ale i samostatnosti. Toho se snažíme dosáhnout formou pohybových aktivit, her, úkolů a výzev, nebo třeba workshopů. Kromě pravidelných schůzek, které jsou jednou za čtrnáct dnů (každý lichý kalendářní týden), máme i spoustu jiných akcí jako jsou výlety, vícedenní výpravy a letní tábor. Účastníme se také LARPŮ a podobný akcí. U nás mají kluci příležitost získat nové zážitky v partě kamarádů a my pevně věříme, že jim skauting a jeho hodnoty budou přínosné i běžném žívotě.

Naše schůzky

Družinka Den Čas
Vlčata (7-11 let) Pátek 16:00 – 17:30
Skauti (11-15 let) Úterý 16:00 – 18:00

David Matějčný

Jsem dobrovolný hasič, zajímám se o horolezectví a lukostřelbu. Studuji arboristiku na Lesnické fakultě v Brně. Rád trávím čas na výletech nebo výpravách v lese. Zodpovídám za program na pravidelných schůzkách a jeho realizaci a administrativu.

Jakub Pšenčík
Zástupce vedoucího oddílu

Studuji ochranu obyvatelstva a krizové řízení na FLKŘ v Uherském Hradišti. Ve svém volném čase se věnuji horolezectví, focení nebo šermu. Také se zajímám o 3D tisk, arduino a technologie obecně. V oddíle mám na starosti plánování vícedenních akcí.

Jméno našeho oddílu (Kurahee)

Kurahee je původem indiánské slovo gurahiyi (angl. Currahee), které znamená „stát sám“. Je to označení hory v Georgii, USA, která stojí jako jediný vyvýšený bod uprostřed roviny a proto byla považována za posvátné místo. My jsme si jej vybrali za název, protože podle nás symbolizuje odhodlání postavit se za to čemu věříme, i když budeme sami, kdy takto učiní.