2. Oddíl Holky

Dívčí oddíl

Náš skautský dívčí oddíl je pro holky ve věkové kategorii od 7 do 15 let a je rozdělen na mladší světlušky a starší skautky. U světlušek se učíme novým dovednostem, spolupráci i samostatnosti, a to především prostřednictvím her, zábavných aktivit, výzev či soutěží. U skautek navazujeme na to, co se naučily ve světluškách a je našim cílem předat jim naše zkušenosti, skautské hodnoty, dovednosti, které mohou využít jak ve skautu, tak v reálném životě. Společně chodíme do přírody, vyrábíme, soutěžíme, šifrujeme, jezdíme na výpravy či tábory a spoustu dalšího. Naši členové postupně přecházejí z oddílu benjamínků, do světlušek, skautek a poté do oddílu roverů. Ale nové členy vítáme v jakémkoli věku!

Naše schůzky

Družinka Den Čas
Světlušky a skautky (7-15 let) Čtvrtek 16:00-17:30

Karolína chmelařová

Do skautu mě přihlásili rodiče v 1. třídě a nyní jsem zde již 15 let. Mimo skaut ve volném čase ráda vařím, peču, vyrábím, potkávám nové lidi a trávím čas v přírodě. V oddíle mám na starosti především administrativu a fungování oddílu.

Veronika Pavelková (Rybka)
Zástupce vedoucí oddílu

Verča Rybáčková
Jsem milovnice horské turistiky, nadšenec (nejen) deskových her se zájmem o seberozvoj. Vystudovala jsem ekonomickou fakultu VŠB a momentálně pracuji jako Head of CRM (marketing). Ve skautu jsem vedla světlušky i skautky, zastávala jsem i roli hospodáře. Momentálně ve středisku plním funkci výchovného zpravodaje.