3. Oddíl Roveři&Rangers

Roverský oddíl

Oddíl je určen pro lidi ve věku 15-26 let. Většina našeho roverského oddílu se skládá z lidí kteří odrostli ze svých dětských oddílu, ale chtějí pokračovat ve skautingu. Mezi naše akce patří víkendové akce a výlety na různé chaty do přírody. Snažíme se zajišťovat takový program, kde si naši rověři a rangers mohou vyzkoušet něco nového. Roverský kmen se také snaží podporovat ostatní oddíly. Ať už se jedná o pomoc při stavbě a bourání tábora, výpomoc při výpravách mladšich členů, nebo akce pro veřejnost.

Monika Krajčová

Studuji radiologickou asistenci na Univerzitě Palackého v Olomouci. Do skautu chodím již od roku 2007. K mým zálibám patří různé kreativní činnosti, vaření a pečení, sporty a cestování. V oddíle mám na starosti plánování, pořádání akcí a správu sociálních sítí.

Co je to rovering?

Roveři jsou věková kategorie pro dospívající. Jde o poslední výchovnou kategorii ve skautingu, ale přesto „výchova“ zde probíhá zcela odlišně než u oddílů pro mladší členy. Roverský kmen je založen na tom, že si jeho členové sami vytváří program a jeho náplň. To slouží jednak k tomu, aby byl skutečně zajímavý pro danou skupinu a také aby se roveři a rangers osvojili schopnost komunikovat v týmu, tak jako tomu bude třeba v zaměstnání.